Քաղաքաշինության Զարգացման Նոր Տեսլական՝ Հանդիպում Մասնագետների Հետ
Մենք մեծ ուրախությամբ հյուրընկալեցինք Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ պարոն Եղիազար Վարդանյանին և Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիայի նախագահ պարոն Գուրգեն Գրիգորյանին։ Հանդիպումն անցկացվեց ջերմ և գործնական մթնոլորտում՝ նպատակ ունենալով ամրապնդել պետություն-մասնավոր համագործակցությունը և նոր շունչ հաղորդել երկխոսության հարթակին, որը կենսական նշանակություն ունի քաղաքաշինության և կառուցապատման ոլորտի արդյունավետ զարգացման համար։
Այս նախաձեռնությունը կարևոր քայլ է ոլորտում համատեղ օրակարգ ձևավորելու և փոխըմբռնման մթնոլորտում աշխատելու ուղղությամբ։ Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձան մի շարք կարևոր հարցերի, այդ թվում՝
- օրենսդրական կարգավորումների բարելավմանը
- կառուցապատման գործընթացների թափանցիկության բարձրացմանը
- նոր ներդրումային հնարավորությունների ստեղծմանը
- ինչպես նաև ճարտարապետական որակների պահպանմանը և ժամանակակից պահանջներին համապատասխան զարգացման մոդելների ներդրմանը
Այս հանդիպումը ևս մեկ ապացույցն էր այն բանի, որ արդյունավետ համագործակցությունը և բաց երկխոսությունը կարող են իրական փոփոխություններ բերել՝ հիմնված վստահության, մասնագիտական հմտության և ընդհանուր տեսլականի վրա։

Новое Видение Градостроительного Развития: Встреча с Экспертами Отрасли
Мы с большим удовольствием приняли у себя председателя Комитета по градостроительству господина Егиазара Варданяна и председателя Армянской ассоциации застройщиков господина Гургена Григоряна. Встреча прошла в тёплой и деловой атмосфере, с целью укрепления сотрудничества между государственным и частным секторами и придания нового импульса диалоговой платформе, которая имеет жизненно важное значение для эффективного развития сферы градостроительства и строительства.
Эта инициатива стала важным шагом на пути к формированию совместной повестки дня в отрасли и работе в духе взаимопонимания. В ходе встречи стороны обсудили ряд ключевых вопросов, в том числе:
- совершенствование законодательного регулирования
- повышение прозрачности строительных процессов
- создание новых инвестиционных возможностей
- сохранение архитектурного качества и внедрение моделей развития, соответствующих современным требованиям
Эта встреча стала ещё одним доказательством того, что эффективное сотрудничество и открытый диалог могут привести к реальным изменениям — основанным на доверии, профессиональных навыках и общем видении.